Ротонди

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ротондиопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 октомври 2021 година било 3,442 жители.[1]

Ротонди

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-10-2021 година (привремена бројка).