Пратола Сера

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед кон Пратола Сера

Пратола Сераопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 30 април 2018 година било 3,863 жители. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 30-4-2018 година (привремена бројка).

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија