Конца дела Кампанија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Conza della Campania
општина
ЗемјаИталија
РегионКампанија
ПокраинаАвелино
Надм. вис.&10000000000000594000000594 м
Население
 • Вкупно1.435
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Пошт. бр.83040
Повик. бр.0827

Конца дела Кампанијаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија.