Калитри

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Калитриопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 октомври 2019 година било 4,457 жители. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-10-2019 година (привремена бројка).