Калитри

Од Википедија — слободната енциклопедија

Калитриопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 октомври 2019 година било 4,457 жители.[1]

Пејсажот на Калитри

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat Архивирано на 9 април 2019 г. - Резидентно население од 31-10-2019 година (привремена бројка).