Џезуалдо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Џезуалдо

Џезуалдоопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 28 февруари 2021 година било 3,336 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 28-2-2021 година (привремена бројка).