Прејди на содржината

Гротолела

Од Википедија — слободната енциклопедија

Гротолелаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 август 2017 година било 1,882 жители.[1]

Гротолела

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31 август 2017 година (привремена бројка).