Лапио

Од Википедија — слободната енциклопедија

Лапиоопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 декември 2017 година било 1,546 жители. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat Архивирано на 6 октомври 2021 г. - Резидентно население од 31-12-2017 година (привремена бројка).

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија