Сант Анџело ал Еска

Од Википедија — слободната енциклопедија

Сант Анџело ал Ескаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 август 2018 година било 782 жители.[1]

Поглед на Сант Анџело ал Еска

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-8-2018 година (привремена бројка).