Лауро

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лауро (поглед од С.Анџело)

Лауроопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 август 2017 година било 3,441 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-08-2017 година (привремена бројка).