Гардија Ломбарди

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Гардија Ломбардиопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 август 2020 година било 1,571 жители. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31 август 2020 година (привремена бројка).