Гардија Ломбарди

Од Википедија — слободната енциклопедија

Гардија Ломбардиопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 август 2020 година било 1,571 жители.[1]

Рутата на Виа Апиа и Виа Траиана.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat Архивирано на 9 април 2019 г. - Резидентно население од 31 август 2020 година (привремена бројка).