Сант Анџело а Скала

Од Википедија — слободната енциклопедија

Сант Анџело а Скалаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 август 2018 година било 736 жители.[1]

Панорама на Сант Анџело а Скала

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-8-2018 година (привремена бројка).