Сан Никола Баронија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Сан Никола Баронијаопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 јули 2018 година било 765 жители. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-7-2018 година (привремена бројка).