Прејди на содржината

Монтемилето

Од Википедија — слободната енциклопедија

Монтемилетоопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 30 ноември 2017 година било 5,288 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 30-11-2017 година (привремена бројка).