Санта Лучија ди Серино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Санта Лучија ди Сериноопштина во покраината Авелино во регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 август 2018 година било 1,404 жители. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-8-2018 година (привремена бројка).