Ној Козенов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ној Козенов
Ној Козенов is located in Германија
Ној Козенов
Управа
Земја Германија
Покраина Мекленбург-Западна Померанија
Округ Западна Померанија-Грајфсвалд
Месна заед. Анклам-Ланд
Месни единици 4
Градоначалник Дитер Бернт
Основни податоци
Површина 24,89 км2
Надм. височина 2 м
Население 498 (31 декември 2016)[1]
 - Густина 20 жит/км2
Други информации
Часовен појас CET/CEST (UTC+1/+2)
Рег. табл. OVP
Пошт. бр. 17398
Повик. бр. 039726
Портал www.amt-anklam-land.de
Местоположба на Ној Козенов во рамките на округот Западна Померанија-Грајфсвалд
Карта
Координати 53°48′N 13°45′E / 53.800° СГШ; 13.750° ИГД / 53.800; 13.750Координати: 53°48′N 13°45′E / 53.800° СГШ; 13.750° ИГД / 53.800; 13.750

Ној Козенов (германски: Neu Kosenow) — општина во округот Западна Померанија-Грајфсвалд, во Мекленбург-Западна Померанија, Германија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. [url=https://www.laiv-mv.de/static/LAIV/Statistik/Dateien/Publikationen/A%20I%20Bev%C3%B6lkerungsstand/A123/2016/A123%202016%2022.xls „Населеност на окрузите, општините и месните заедници во Мекленбург-Западна Померанија на 31 декември 2016 г.“]. Статистичка служба на Мекленбург-Западна Померанија. јануари 2018.  (германски)