Податотека:Flag map of Romania.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 793 × 561 пиксели, големина: 15 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Map of Romania with flag.

Датум
Извор Map shape is from Image:Romania counties blank big.png, colors and CoA are from Image:Flag of Romania.svg
Автор PavelD
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Flag-map of Communist Romania.png Romania EU.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:17, 11 септември 2012Минијатура на верзијата од 16:17, 11 септември 2012793 × 561 (15 КБ)PalosirkkaScrubbed with http://codedread.com/scour/
03:34, 6 февруари 2011Минијатура на верзијата од 03:34, 6 февруари 2011793 × 561 (18 КБ)Fry1989haul
08:30, 9 декември 2010Минијатура на верзијата од 08:30, 9 декември 2010793 × 561 (17 КБ)Fry1989reduce
02:08, 7 декември 2006Минијатура на верзијата од 02:08, 7 декември 2006800 × 568 (20 КБ)PaD{{Information |Description=Map of Romania with flag. |Source=Map shape is from Image:Romania counties blank big.png, colors and CoA are from Image:Flag of Romania.svg |Date=2006-12-07 |Author=PavelD |Permission={{PD-self}} |other

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци