Цицешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Цицешт
Општина
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно4.641
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Цицешт (романски: Ţiţeşti) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 4.641 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]