Хартиешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Хартиешт
Општина
Држава  Романија
Округ Арџеш
Население (2002)[1] 5.000
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Хартиешт (романски: Hârtieşti) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 5.000 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]