Слобозија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Слобозија
Општина
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно5.124
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Слобозија (романски: Slobozia) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 5.124 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]