Појана Лакулуј

Координати: 44°49′N 24°44′E / 44.817° СГШ; 24.733° ИГД / 44.817; 24.733
Од Википедија — слободната енциклопедија
Појана Лакулуј
општина
Појана Лакулуј is located in Романија
Појана Лакулуј
Појана Лакулуј
Координати: 44°49′N 24°44′E / 44.817° СГШ; 24.733° ИГД / 44.817; 24.733
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]6.781
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Појана Лакулуј (романски: Poiana Lacului) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живее 6.781 жител.

Наводи[уреди | уреди извор]


44°49′N 24°44′E / 44.817° СГШ; 24.733° ИГД / 44.817; 24.733