Валеа Јашулуј

Координати: 45°11′N 24°43′E / 45.183° СГШ; 24.717° ИГД / 45.183; 24.717
Од Википедија — слободната енциклопедија
Валеа Јашулуј
општина
Валеа Јашулуј is located in Романија
Валеа Јашулуј
Валеа Јашулуј
Координати: 45°11′N 24°43′E / 45.183° СГШ; 24.717° ИГД / 45.183; 24.717
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]2.815
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Валеа Јашулуј (романски: Valea Iaşului) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 2.815 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


45°11′N 24°43′E / 45.183° СГШ; 24.717° ИГД / 45.183; 24.717