Дамбовичвар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дамбовичвар
Општина
Дамбовичвар is located in Романија
Дамбовичвар
Дамбовичвар
Координати: 44°41′N 25°33′E / 44.683° N; 25.550° E / 44.683; 25.550
Држава Романија
ОкругАрџеш
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Дамбовичвар (романски: Dâmbovicioara) е општина во округот Арџеш во јужна Романија.Координати: 44°41′N 25°33′E / 44.683° N; 25.550° E / 44.683; 25.550