Миореле

Координати: 45°15′N 24°39′E / 45.250° СГШ; 24.650° ИГД / 45.250; 24.650
Од Википедија — слободната енциклопедија
Миореле
општина
Миореле is located in Романија
Миореле
Миореле
Координати: 45°15′N 24°39′E / 45.250° СГШ; 24.650° ИГД / 45.250; 24.650
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]1.812
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Миореле (романски: Mioarele) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 1.812 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


45°15′N 24°39′E / 45.250° СГШ; 24.650° ИГД / 45.250; 24.650