Богаци

Координати: 44°52′N 25°08′E / 44.867° СГШ; 25.133° ИГД / 44.867; 25.133
Од Википедија — слободната енциклопедија
Богаци
општина
Богаци is located in Романија
Богаци
Богаци
Координати: 44°52′N 25°8′E / 44.867° СГШ; 25.133° ИГД / 44.867; 25.133
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]4.981
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Богаци (романски: Bogaţi) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 4.981 жител.

Наводи[уреди | уреди извор]


44°52′N 25°08′E / 44.867° СГШ; 25.133° ИГД / 44.867; 25.133