Сусени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сусени
Општина
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно3.536
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Сусени (романски: Suseni) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 3.536 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]