Чофренгени

Координати: 45°05′N 24°32′E / 45.083° СГШ; 24.533° ИГД / 45.083; 24.533
Од Википедија — слободната енциклопедија
Чофренгени
општина
Чофренгени is located in Романија
Чофренгени
Чофренгени
Координати: 45°5′N 24°32′E / 45.083° СГШ; 24.533° ИГД / 45.083; 24.533
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]2.662
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Чофренгени (романски: Ciofrângeni) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 2.662 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


45°05′N 24°32′E / 45.083° СГШ; 24.533° ИГД / 45.083; 24.533