Чом’џешт

Координати: 44°50′N 24°27′E / 44.833° СГШ; 24.450° ИГД / 44.833; 24.450
Од Википедија — слободната енциклопедија
Чомагешт
општина
Чомагешт is located in Романија
Чомагешт
Чомагешт
Координати: 44°50′N 24°27′E / 44.833° СГШ; 24.450° ИГД / 44.833; 24.450
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]1.362
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EST (UTC+3)

Чом’џешт (романски: Ciomăgeşti) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 1.362 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


44°50′N 24°27′E / 44.833° СГШ; 24.450° ИГД / 44.833; 24.450