Прејди на содржината

Калдарару

Од Википедија — слободната енциклопедија
Калдарару
општина
Држава Романија
ОкругАрџеш
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лето (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Калдарару (романски: Căldăraru) — општина во округот Арџеш во јужна Романија.