Х’рсешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Х’рсешт
Општина
Држава  Романија
Округ Арџеш
Население (2002)[1] 2.874
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Х’рсешт (романски: Hârseşti) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 2.874 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]