Прејди на содржината

Браду

Координати: 44°47′N 24°54′E / 44.783° СГШ; 24.900° ИГД / 44.783; 24.900
Од Википедија — слободната енциклопедија
Браду
општина
Браду is located in Романија
Браду
Браду
Координати: 44°47′N 24°54′E / 44.783° СГШ; 24.900° ИГД / 44.783; 24.900
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]5.140
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лето (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Браду (романски: Bradu) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 5.140 жители. Се состои од две села.

Наводи[уреди | уреди извор]


44°47′N 24°54′E / 44.783° СГШ; 24.900° ИГД / 44.783; 24.900