Прејди на содржината

Чепари

Координати: 44°48′N 24°41′E / 44.800° СГШ; 24.683° ИГД / 44.800; 24.683
Од Википедија — слободната енциклопедија
Чепари
општина
Црква во Чепари
Црква во Чепари
Чепари is located in Романија
Чепари
Чепари
Координати: 44°48′N 24°41′E / 44.800° СГШ; 24.683° ИГД / 44.800; 24.683
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]2.485
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лето (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Чепари (романски: Cepari) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 2.485 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


44°48′N 24°41′E / 44.800° СГШ; 24.683° ИГД / 44.800; 24.683