Буѓеа де Сус

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Буѓеа де Сус
Општина
Држава  Романија
Округ Арџеш
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Буѓеа де Сус (романски: Bughea de Sus) е општина во округот Арџеш во јужна Романија.