Бабана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бабана
Општина
Бабана is located in Романија
Бабана
Бабана
Координати: 44°54′N 24°42′E / 44.900° СГШ; 24.700° ИГД / 44.900; 24.700
Држава Романија
ОкругАрџеш
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Бабана (романски: Băbana) е општина во округот Арџеш во јужна Романија.Координати: 44°54′N 24°42′E / 44.900° СГШ; 24.700° ИГД / 44.900; 24.700