Драгану

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Драгану
Општина
Драгану се наоѓа во Романија
Драгану
Координати: 44°43′ СГШ 24°00′ ИГД / 
Држава  Романија
Округ Арџеш
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Драгану (романски: Drăganu) е општина во округот Арџеш во јужна Романија.