Вултурешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Вултурешт
Општина
Држава Романија
ОкругАрџеш
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Вултурешт (романски: Vultureşti) е општина во округот Арџеш во јужна Романија.