Кука

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кука
Општина
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]2.347
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Кука (романски: Cuca) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 2.347 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]