Аниноаса

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Аниноаса
—  Општина  —
Држава  Романија
Округ Арѓеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно 3.364 жит.
Час. појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Аниноаса (романски: Aninoasa) е општина во округот Арѓеш во јужна Романија, во која живеат 3.364 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]