Д’рм’нешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Д’рм’нешт
Општина
Држава  Романија
Округ Арџеш
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Д’рм’нешт (романски: Dărmăneşti) е општина во округот Арџеш во јужна Романија.