Столничи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Столничи
општина
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно3.828
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Столничи (романски: Stolnici) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 3.828 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]