Четацени

Координати: 45°12′N 25°11′E / 45.200° СГШ; 25.183° ИГД / 45.200; 25.183
Од Википедија — слободната енциклопедија
Четацени
општина
Дрвена црква во Четацени
Дрвена црква во Четацени
Четацени is located in Романија
Четацени
Четацени
Координати: 45°12′N 25°11′E / 45.200° СГШ; 25.183° ИГД / 45.200; 25.183
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]3.073
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Четацени (романски: Cetăţeni) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 3.073 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


45°12′N 25°11′E / 45.200° СГШ; 25.183° ИГД / 45.200; 25.183