Валеа Данулуј

Координати: 45°11′N 24°39′E / 45.183° СГШ; 24.650° ИГД / 45.183; 24.650
Од Википедија — слободната енциклопедија
Валеа Данулуј
општина
Валеа Данулуј is located in Романија
Валеа Данулуј
Валеа Данулуј
Координати: 45°11′N 24°39′E / 45.183° СГШ; 24.650° ИГД / 45.183; 24.650
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]3.127
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Валеа Данулуј (романски: Valea Danului) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 3.127 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]

45°11′N 24°39′E / 45.183° СГШ; 24.650° ИГД / 45.183; 24.650