Котмана

Координати: 44°36′N 24°45′E / 44.600° СГШ; 24.750° ИГД / 44.600; 24.750
Од Википедија — слободната енциклопедија
Котмана
општина
Манастирот во Котмана
Манастирот во Котмана
Котмана is located in Романија
Котмана
Котмана
Координати: 44°36′N 24°45′E / 44.600° СГШ; 24.750° ИГД / 44.600; 24.750
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]2.349
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Котмана (романски: Cotmeana) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 2.349 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


44°36′N 24°45′E / 44.600° СГШ; 24.750° ИГД / 44.600; 24.750