Скиту Голешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Скиту Голешт
Општина
Држава  Романија
Округ Арџеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно 4.986
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Скиту Голешт (романски: Schitu Goleşti) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 4.986 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]