Прејди на содржината

Појенариј де Арџеш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Појенариј де Арџеш
општина
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно1.167
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лето (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Појенариј де Арџеш (романски: Poienarii de Argeş) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 1.167 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]