Салатруку

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Салатруку
Општина
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно2.275
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Салатруку (романски: Sălătrucu) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 2.275 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]