Рочу

Координати: 44°40′N 25°02′E / 44.667° СГШ; 25.033° ИГД / 44.667; 25.033
Од Википедија — слободната енциклопедија
Рочу
општина
Рочу is located in Романија
Рочу
Рочу
Координати: 44°40′N 25°2′E / 44.667° СГШ; 25.033° ИГД / 44.667; 25.033
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]3.014
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Рочу (романски: Rociu) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 3.014 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


44°40′N 25°02′E / 44.667° СГШ; 25.033° ИГД / 44.667; 25.033