Штефан чел Маре (Арџеш)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Штефан чел Маре
Општина
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно2.654
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Штефан чел Маре (романски: Ştefan cel Mare) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 2.654 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]