Брадулец

Координати: 45°17′N 24°46′E / 45.283° СГШ; 24.767° ИГД / 45.283; 24.767
Од Википедија — слободната енциклопедија
Брадулец
општина
Брадулец is located in Романија
Брадулец
Брадулец
Координати: 45°17′N 24°46′E / 45.283° СГШ; 24.767° ИГД / 45.283; 24.767
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]2.149
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Брадулец (романски: Brăduleţ) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 2.149 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


45°17′N 24°46′E / 45.283° СГШ; 24.767° ИГД / 45.283; 24.767