Годени

Координати: 44°27′N 24°57′E / 44.450° СГШ; 24.950° ИГД / 44.450; 24.950
Од Википедија — слободната енциклопедија
Годени
општина
Годени is located in Романија
Годени
Годени
Координати: 44°27′N 24°57′E / 44.450° СГШ; 24.950° ИГД / 44.450; 24.950
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]3.377
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Годени (романски: Godeni) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 3.377 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


44°27′N 24°57′E / 44.450° СГШ; 24.950° ИГД / 44.450; 24.950