Балилешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Балилешт
Општина
Држава  Романија
Округ Арџеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно 4.418
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Балилешт (романски: Bălileşti) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 4.418 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]